Argentina osvojila Kup Amerike

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je Kup Amerike, pobedom nad Kolumbijom golom u nadoknadi vremena, u meču koji je obeležilo veliko odlaganje početka zbog navijačkih nereda. Argentini je titulu doneo Lautaro Martines, golom u 112. minutu pošto je posle regularnog dela meča rezultat bio nerešen – 0:0.

A regularni deo meča je kasnio sa početkom, navijači Kolumbije su uništili kapije na „Hard rok“ stadionu i pokušali da uđu na tribine bez karata, što je nateralo organizatore na dugo odlaganje.

Pripadnici policije i redari su jurili navijače Kolumbije po stadionu kako bi sprečili potpuni haos, pitanje je sa kakvom uspešnoću, ali je utakmica morala da počne u nekom trenutku.

Iznenađujuće, Kolumbija je bila bolji rival u prvom poluvremenu, imala je veći posed lopte, više šuteva i očekivalo se da postigne pogodak, ali je sjajan na golu Argentine bio Emilijano Martines sa čak šest odbrana.